Mobil &Whatsapp

0554 574 81 69
 

Kene İlaçlama

Özellikle yaz aylarında korkulu rüyamız olan keneler günümüzde ortaya çıkan ölüm vakaları ile insanların daha çok korkmasına neden olmuştur. Bu nedenle de insanlar artık kene vakalarına karşı daha duyarlı davranmaktadır. Kene ilaçlama ise yaşanılan bu olaylar nedeni ile oldukça dikkat ve bilgi isteyen bir işlemdir. Görülen keneler insanların sağlığını tehlikeye soktuğu gibi hayvanlarımızın da hayatlarını etkileyebilmektedir. Bu nedenle kene ilaçlama işlemleri geniş kapsamlı olarak değerlendirilmelidir. Eğer bir kene sokması vakası ile karşılaşırsanız kesinlikle bir hekime başvurun. Bunun yanında yaşadığınız bölgede kenelerden kurtulmak için kene ilaçlama yapılması için profesyonel ekiplerden destek almanız doğru bir karar olacaktır.

Kene ilaçlama işlemlerinde kullanılan kimyasallar ile kenelerden kurtulabilirsiniz. Ancak keneler sadece insanlara değil hayvanlara da zarar vermektedir. Kan emici oldukları için çoğu zaman hayvanların üzerinde uzun süre kalabilmektedir. İnsanların bu hayvanlarla temasları ile keneler insanlara da zarar verebilmektedir. Kene ilaçlama işlemleri yapılırken bu nedenle eğer çevrede yaşayan hayvan varsa bu hayvanları da kapsaması gerekmektedir. Yapılacak ilaçlama işlemlerinde hayvanların da kontrolleri yapılarak daha kesin sonuçlar elde edilebilmektedir. Kene ilaçlama çalışmaları yapıldığında ise kenelerin tamamen ortadan kalkması sağlanmaktadır. Böylelikle yaşanılan kene vakalarının son bulması ve daha sağlıklı bir ortamda yaşamaya devam edilmesi mümkün olmaktadır.

Kenelerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Zehirli olabilecekleri gibi zehirli olmayanları da görülebilmektedir. Yaşanılan en büyük tehlike ise kenelerin her zaman kanla beslendiği için beslendiği kanda bulunan zararlı mikropları başkalarına bulaştırabilmesidir. Bu nedenle kene ilaçlama oldukça önemli bir yer almaktadır. Ekofarma olarak sizlere sunduğumuz kene ilaçlama hizmetimiz ile yaşadığınız kene sorunlarının tamamen ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ekiplerimiz bu tür vakalarda korumalı elbiseleri ile gereli olan bütün müdahaleleri gerçekleştirmektedir. Kene ilaçlama çalışmalarımızda kullandığımız kimyasallar hayvanlara ve insanlara zarar vermemektedir. Sadece kenelerin temizlenmesi için kullanılan bu kimyasallar sayesinde tam kapsamlı bir temizliği yapılmasını sağlayabilirsiz. Yapılacak olan temizlik ve ilaçlama işlemleri sonrasında kenelerin bir daha rahatsız etmemesi için gerekli olan bütün önlemlerde alınarak sizlerin daha sağlıklı bir ortamda yaşaması sağlanmaktadır.

Reklam Tabelaları