Mobil &Whatsapp

0554 574 81 69
 

Otopark İlaçlama

Otopark İlaçlama

Haşerelerin en sevdiği ortamlardan bir tanesi olan otoparkların, düzenli olarak ilaçlanması gerekiyor. Araçların egzozlarından çıkan buhar sayesinde otoparkların nemli ortamlara da sahip olması, haşereler için çok güzel bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Otoparkların günün önemli bir bölümünde karanlık olması da buna eklenince haşerelerin buraya gelerek çoğalması çok daha kolay olmaktadır. Bundan dolayı da otopark ilaçlama işleminin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Otoparklardaki haşereler ilk bakışta zararsız gibi düşünülse de bunlar zamanla araçlara girmeye ya da dışına yapışarak araçları kirletmeye başlayacaktır. Bu ise son derece olumsuz bir durumdur ve insanlar böylesine bir ortama araçlarını bırakma noktasında ciddi tereddüt yaşayacaktır. Bundan dolayı da söz konusu sorunun çözümü için mutlaka periyodik ilaçlamanın yapılması gerekmektedir.

Otopark İlaçlama ve Otoparkta Bulunan Zararlılar

Otoparkların içerisinde sadece haşereler değil bazı zararlı kemirgenler de bulunabilir. Çok geniş alana sahip olan otoparkların farklı bölümleri, özellikle fareler için önemli bir yaşam alanıdır ve buraların da mutlaka ilaçlanması gerekir. Aksi takdirde fare ve diğer zararlıların sayısı hızlı bir şekilde artacak ve mücadele etmesi çok daha zor bir hal alacaktır. Otopark ilaçlama, bu tür durumların yaşanmaması için periyodik olarak yapılmalıdır.

Büyük, karanlık ve nemli bölümleri olan otoparkların periyodik olarak ilaçlanmaması durumunda, haşerelerin önemli yuvalarından birisi olacağı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu aşamadan sonra ise otopark hizmetlerinin kalitesi düşecek ve insanlar araçlarını bu alanlara bırakmak istemeyecektir. Bundan dolayı da böyle bir olumsuzluğun yaşanmaması adına ilaçlamanın zamanında ve düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor.

Otopark İlaçlama Nasıl Yapılır?

Otopark ilaçlama için farklı yöntemler vardır ve bunlar mücadele edilecek haşereye göre tercih edilmelidir. Sıvı ilaçlama, otoparklarda olumlu sonuçlar veren yöntemlerden bir tanesidir ve haşerelerin önemli bir kısmı ile bu ilaçlama yöntemi ile mücadele edilebilmektedir. Sıvı ilaçların kokulu olanlarının otoparkın kullanılmadığı ya da az kullanıldığı zaman dilimlerinde tercih edilmesi, haşerelerle mücadelede çok etkin sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Otoparkın bütün alanı bu şekilde ilaçlanmış olmaktadır. Diğer yöntemler ise otoparklarda nispeten daha az etkilidir.

Reklam Tabelaları